slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
<- Atpakaļ

Bibliotekāru vasaras radošuma un iedvesmas skola
25.augustā Dobeles novada “Dabaicēnos” (pasakains atpūtas komplekss, kurš atrodas Zemgales augstākajā un gleznainākajā vietā, apmēram 3km no Dobeles) norisinājās gadskārtējais LBB Zemgales reģiona bibliotekāru vasaras seminārs “Iedvesmas un radošuma skola”, kurs pulcēja 57 Jelgavas, Bauskas un Dobeles novada bibliotekārus. Semināru organizēja Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar mērķi dot bibliotekāriem iespēju smelties dažādas radošas un bibliotekāra profesijā noderīgas idejas un zināšanas, atgūt enerģiju un spēku, uzsākot jauno darba sezonu, kā arī stiprināt komandas garu un dalīties pieredzē.
Semināra atklāšanā apsveikuma vārdus teica jaunievēlētais Dobeles novada pašvaldības vadītājs Edgars Gaigalis, Dobeles novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, kā arī LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone.
Semināru ar iedvesmojošu lekciju un dziesmām ievadīja Kaspars Zlidnis - veselīga dzīves veida entuziasts, grāmatas autors, ielas vingrotājs un mūziķis. Turpinājumā bibliotekāri varēja darboties divās meistarklasēs – “Mandalu brīnišķīgā pasaule” un “Putas pa gaisu”. Mandalu meistarklasē kopā ar pasniedzēju Sarmīti Makarovu bibliotekāri ar aizrautību mācījās mandalu zīmēšanas pamatus, uzzināja par mandalu nozīmi uz cilvēka veselību un garīgo stāvokli, kā arī par krāsu būtisko ietekmi un dziednieciskajām īpašībām. Savukārt meistarklasē “Putas pa gaisu” bibliotekāri iemācījās filcēt ziepes, šīs zinības viņiem sniedza Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Evita Zute. Šo meistarklašu pievienotā vērtība ir, ka bibliotekāri šīs iegūtās prasmes varēs izmantot savā ikdienas darbā, organizējot saviem lietotājiem radošās darbnīcas.
Visas dienas garumā darbojās arī bibliotekāru tirdziņš “Kas man lieks, citam prieks”, šeit bibliotekāri varēja dāvināt, pārdot, pirkt, kaulēties vai mainīties ar sev līdzi atvestām “precēm”, tā nu dažs tika pie jauniem auskariem, medus, ķiploka, pašu adītām zeķītēm vai citām noderīgām lietām.
Gana lielu jautrību ienesa semināra sadaļa “Tā nav dzīve, tas ir kino”. Kurā bibliotekāri varēja parādīt gan aktierprasmes latviešu filmu mēmajā šovā, gan spēju nolasīt no lūpām grāmatu autoru un nosaukumu. Šīs aktivitātes ļoti saliedēja komandas garu, kā arī deva jaunas idejas, kuras arī varēs izmantot, rīkojot bibliotēku pasākumus.
Semināra noslēgumā bibliotekāri baudīja gardu iedvesmas zupu.
Liels paldies sakāms semināra atbalstītājiem – Dobeles novada pašvaldībai, LKKF, Dobeles Dzirnavniekam un Baltic Candles.


Jaunākās grāmatas
Jaunākās grāmatas bērniem
Virtuālās izstādes
Jaunākie žurnāli
Aptauja
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu mazāk
Jā, lasu vairāk
Nē, mani tas neietekmē

Apskatīt rezultātus


Kalendārs
<Jūlijs 2024>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Brīvības iela 23, Dobele, LV-3701,

© Dobeles novada Centrālā bibliotēka 2024 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD