slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
<- Atpakaļ

Dobeles novada bibliotekāri Tartu

 13. un 14. jūnijā  rītā Dobeles novada bibliotekāri devās profesionālās pilnveides braucienā uz Igaunijas studentu pilsētu Tartu. Tartu pilsētas apciemojums sākās ar Tartu publiskās bibliotēkas apmeklējumu, kas atrodas pilsētas centrā un izvietota ēkas 4 stāvos. Pārsteidza Mūzikas nodaļa, kurā atradās viss, kas saistīts ar mūziku – audio ieraksti (CD, vinila plates, skaņu kasetes), grāmatas, žurnāli. Apmeklētājiem tiek sniegta iespēja izmantot nodaļā esošos mūzikas instrumentus un pat digitālās klavieres. Bibliotēkā tiek dota iespēja izmantot šujmašīnas, apmeklētāji šo pakalpojumu arī ļoti labprāt izmanto labojot savu apģērbu vai šujot ko jaunu. Mums tika izrādīta nodaļa, kurā glabājas vecas, retas un trimdas rakstnieku izdotas grāmatas, kuru vecums mērāms jau vairākos gadsimtos. Bērnu grāmatu nodaļā pastāstīja par sēklu akciju. 

Apmeklētājam, kuri vēlas, tiek izsniegtas sēklas, kuras viņš iesēj savā dārziņā, audzē un parāda, kas ir izaudzis. Ja tiek ievāktas šī auga sēklas, tad tās tiek nodotas bibliotēkā, lai iepriecinātu kādu nākamajā sējas gadā.Kõrveküla bibliotēkas vadītāja Helēna pavadīja mūs uz Lähte bibliotēku, kas ir viena no Tartu filiālbibliotēkām. Šī bibliotēka ir jauna un gaiša, studentu noformēta. Publiskā bibliotēka apvienota ar skolas bibliotēku. Tajā ir izveidots bērnu stūrītis, pakāpienu formā. Grāmatu plauktus veido atsevišķas grāmatu kastes, tādejādi ir izveidoti ieapaļi grāmatu plaukti, kas pēc kāda laika var tikt izkārtoti savādāk, mainot bibliotēkas interjeru un izskatu kopumā. Studenti ir veidojuši zīmējumus uz bibliotēkas sienām, kuros var redzēt cilvēkus, kas lasa un grāmatas.

Ciemojoties Tartu bibliotekāres izmantoja iespēju apmeklēt Igaunijas Nacionālo muzeju (Eesti Rahva Muuseum) un Zinātnes centru “AHHAA”. Igaunijas Nacionālā muzeja ekspozīcijas deva iespēju iepazīt valsts vēsturi.


Pievērs uzmanību!

 

 

 

   

     

Jaunākās grāmatas
Jaunākās grāmatas bērniem
Virtuālās izstādes
Kalendārs
<Jūlijs 2021>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031


Brīvības iela 15, Dobele, LV-3701,

© Dobeles novada Centrālā bibliotēka 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv