slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
<- Atpakaļ

Lepojamies ar Baibu Šīmani!

8.maija rītā Dobeles novada bibliotekāri devās uz Jelgavas Pilsētas bibliotēku, kur notika Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales nodaļas (turpmāk LBB ZN) rīkotais praktiskā radošuma seminārs “Lai ko Tu domā, domā CITĀDI”. Semināra laikā tika pasniegta Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales nodaļas gada bibliotekāra balva. Lai noskaidrotu, kurš ir pelnījis tikt godināts, tiek izsludināts konkurss, kura mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu bibliotēku nozares attīstību Latvijā, izteikt atzinību LBB ZN biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru devumu, kas spēj iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā. Šī gada balvas kandidātu viens no galvenajiem izvērtēšanas kritērijiem bija, vai bibliotekārs izmantojot inovatīvas un radošas metodes ir veicinājis interesi par lasīšanu, novadpētniecību un jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu. Balvas pasniegšana ir tradīcija, kas aizsākās pirms 3 gadiem.

2017. gadā šo novērtējumu un balvu saņēma Dobeles novada Centrālās bibliotēkas bibliotekāre Klāra Meņģele. Šogad LBB ZN balvai tika izvirzīti pieci bibliotekāri, par kuriem balsoja biedrības valde. Mākslinieces Asnates Zuteres veidoto stikla balvu “Gada bibliotekārs Zemgalē 2019” un apsveikumus no kolēģiem šogad saņēma Dobeles novada Bikstu bibliotēkas vadītāja Baiba Šīmane. Viņa strādā Bikstu bibliotēkā kopš 2014. gada decembra. Kopā ar Baibu, viņas darbu un idejām, bibliotēka ir burtiski uzplaukusi. Viņa ar savu personību spēj aizraut gan lielus, gan mazus savas bibliotēkas apmeklētājus. Ar savu radošumu un idejām piepildījusi katru savu darba vietas stūrīti. Baiba spēj ģenerēt spožas idejas, lai piesaistītu jauniešus un bērnus apmeklēt bibliotēku, iemīlēt grāmatas un izprast lasīšanas nozīmi. Par spīti nepilnajai darba slodzei, daudziem ikdienas papildus darbiņiem, aktīvai dalībai pašdarbībā un ģimenes dzīvei, Baiba spēj veltīt savas domas un sirdi bibliotēkai. Baibai organizē bibliotēkā pasākumus, radošās darbnīcas, konkursus, izstādes un bibliotekārās stundas, piesaistot dažāda vecuma bērnus un jauniešus. Ļoti uzteicama ir Baibas ieviestā novitāte, iesaistīt bērnus un jauniešus sava pagasta un novada izzināšanā, patriotisma un valstiskās domāšanas veidošanā, rīkojot dažādas aktivitātes: bilžu kolāžas par Bikstu skaistākajām vietām, kopīgi veidotā grāmata “Bikstenieku stāsti un pasakas”, “Iepazīstam savus Bikstu pagasta ļaudis” (bērni iejūtoties žurnālistu lomās, intervēja ļaudis, kuri ir ievērojami un zināmi Bikstu pagastā, interviju izstāde), Lielās talkas organizēšana – ieraudzīt skaisto un iemūžināt bildēs.

Skolēnu brīvlaika nedēļā bibliotēkā tika organizēti bērniem un jauniešiem veltīti pasākumi katru dienu ar nosaukumu “Krāsainais skolēnu brīvlaiks Bikstu bibliotēkā”, kad apmeklētāji tikai aicināti apmeklēt bibliotēku vienotās krāsās apģērbā vai aksesuāros, katrai dienai sava krāsa. Pasākumu un aktivitāšu saraksts ir garš, to organizē, veido un vada viens galvenais režisors – Baiba! Baiba ir dalījusies pieredzē darbā ar bērniem un jauniešiem ar saviem kolēģiem LBB Zemgales reģiona seminārā Bauskā, kā arī ne reti konsultē savus kolēģus Dobeles novada bibliotēkās un, domājams, neatteiktu nevienam lūgumam pēc padoma. Mēs nenoliedzami lepojamies, ka mūsu novadā ir bibliotekāre, kura savu darbu veic ar patiesu mīlestību un atdevi, kura neskopojas ar savām idejām, kura lepojas būt par bibliotekāri.


Pievērs uzmanību!

 

 

 

   

     

Jaunākās grāmatas
Jaunākās grāmatas bērniem
Virtuālās izstādes
Kalendārs
<Jūlijs 2021>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031


Brīvības iela 15, Dobele, LV-3701,

© Dobeles novada Centrālā bibliotēka 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv