slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
 

Dobeles novada Centrālās bibliotēkas galerija

<- Atpakaļ

LBB Zemgales bibliotekāru vasaras seminārs
 

24. augustā Zemgales reģiona bibliotekāri no Jelgavas, Dobeles un Bauskas novadiem tikās Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētajā Zemgales bibliotekāru vasaras seminārā  - “ Bauskas sirdī atrodi meklēto ”. 

Ar savu uzrunu semināru atklāja Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Kuļikauska.

Pēc svinīgās atklāšanas bibliotekāri tika  sadalīti komandās, tad devās aizraujošā interaktīvā ceļojumā pa Bauskas vecpilsētas ieliņām, meklējot Bauskas ainaviskās un kultūrvēsturiskās bagātības. Šajā piedzīvojumā tika izstaigātas dažādas vecpilsētas vietas, uzdevums bija atrast kartē atzīmētos kontrolpunktus. Pieturpunkti bija dažādi. Kādā no tiem nācās izpildīt doto uzdevumu, piemēram, iejusties populārajā TV šovā “ Lauku sēta ” un savu veiksmi izmēģināt pākšaugu šķirošanā. Citos tika pārbaudīts, kuram bibliotekāram ir vistrāpīgākais metiens mērķī vai asākais prāts. Vēl, pildot uzdevumus, tika atsaukti atmiņā Bauskai nozīmīgi cilvēki, kā arī meklētas ievērojamas vietas skaistajā vecpilsētas sirdī, obligāts nosacījums bija, tās iemūžināt fotomirkļos kopā ar komandu. Šis emocijām piepildītais skrējiens vēl ilgi paliks atmiņā, jo tā bija unikāla iespēja satuvināties un tuvāk iepazīt kolēģus no Bauskas un Jelgavas novadiem.

Vētraina izvērtās apbalvošanas ceremonija, kura tika gaidīta ar nepacietību, lai uzzinātu, kura komanda ir bijusi visveiksmīgākā. Prieku nevarēja noslēpt neviens, uzzinot, ka uzvarētāji esam visi. Tā jau arī dzīvē ir – beigās vienmēr uzvar draudzība! 

Pēc piedzīvotā Bauskas ielās, Zemgales bibliotekārus uzrunāja Bauskas novada priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Ar literāri muzikālu programmu - “ Sākums mūs atrod pats ”, Bauskas Centrālās bibliotēkas pagalmā, bibliotekārus iepriecināja mūziķis, dziesmu un grāmatu autors Kārlis Kazāks. Kopā ar mākslinieku tika mēģināts saprast, kāds tad ir īstais latvietis, bet slēdziens, pie kura nonāca visi semināra dalībnieki – īstie latvieši esam mēs visi, neatkarīgi no tā, kur dzīvojam un kādā izloksnē vai dialektā runājam. 

Noslēdzot semināru, visi semināra dalībnieki vienojās kopīgā dziesmā, apdziedot skaisto Zemgali.

Paldies kolēģiem no Bauskas Centrālās bibliotēkas par saturīgo, aizraujošo un iedvesmojošo semināru!

 

Foto no Bauskas Centrālās bibliotēkas krājuma Jaunākās grāmatas
Jaunākās grāmatas bērniem
Virtuālās izstādes
Aptauja
Kā Jūs vērtējat bibliotēkas mājas lapu?

Labi
Varētu uzlabot
Grūti teikt

Apskatīt rezultātus


Kalendārs
<Decembris 2023>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Brīvības iela 23, Dobele, LV-3701,

© Dobeles novada Centrālā bibliotēka 2023 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD